Jak odzyskać zapał do swojej pasji?

pasja, hobby, jak odyskac pasje

Z pasją jest jak ze związkiem. Choćbyś nie wiem jak bardzo kochał czasem zdarzają się kryzysy. Czasami trudne momenty sprawiają, że chcesz zrezygnować. Wtedy dociera do Ciebie, że to nie mogła być prawdziwa miłość. Jeżeli jednak bardzo kochasz, robisz wszystko, by tą miłość podtrzymać. Bo dla prawdziwego uczucia warto się postarać. Dlatego dziś sobie o tym porozmawiamy. Co zrobić, gdy mamy kryzys? Jak uratować swoją prawdziwą pasję?

 

Wspominałam już, że przerobiłam w swoim życiu wiele różnych hobby, ale tylko dwa zostały ze mną na dłużej (pisałam na ten temat tutaj KLIK). Mimo wszystko nawet w stosunku do tych dwóch miewałam chwilę zwątpienia. Właściwie, nawet teraz mam. Wpisałam w wyszukiwarkę dokładnie takie hasło, jak tytuł wpisu i nie znalazłam nic sensownego. A skoro Wujek Google jest bezradny, to trzeba poradzić sobie samemu. Dlatego przedstawiam Wam moje pomysły na to, jak odzyskać radość ze swojej pasji!

 

Zmień coś

Rutyna potrafi zabić nawet najsilniejszy związek. Dlatego przyda się odrobina odmiany. Spróbuj jakoś urozmaicić swoje dotychczasowe hobby. Jeżeli zawsze fotografowałeś kwiaty, może warto spróbować sesji z modelem. Jeżeli fascynuję Cie joga warto spróbować jej dynamicznej odmiany. Pasję do gotowania z pewnością odświeżą nowe przepisy. Ważne, by dostarczyć sobie nowych bodźców. Nikt z nas nie lubi nudy!

 

Zrób sobie przerwę

Mówiąc inaczej, rzuć to, ale tylko na chwilę. Odpuść sobie na tydzień albo dwa i sprawdź, jak będziesz się z tym czuć. Jeżeli to Twoja prawdziwa pasja szybko zaczniesz tęsknić. Jeżeli bez tego będzie Ci lepiej … czas to zakończyć i poszukać nowej.

 

Pomyśl, dlaczego to lubisz

Zastanów się, co takiego jest w tym konkretnym zajęciu, że zawsze dawało Ci radość. Przypomnij sobie konkretne sytuacje i towarzyszące temu uczucia. Możesz nawet spisac to wszystko na kartce i trzymać gdzieś w szufladzie, na wypadek kolejnego kryzysu. Dobrze, żeby ta kartka, tak po ludzku, ładnie wyglądała, była przyjemna dla oka. Wiecie, taka gra w skojarzenia. Jeżeli potrzebujesz ładnego szablonu zobacz to KLIK.

 

Poszukaj inspiracji

Oczywiście w tej kwestii niezastąpiona jest moc Internetów. Odpalaj social media, najlepiej Pinterest albo Instagram i znajdź tam ludzi, którzy lubią to samo co Ty! Widzisz, ile maja z tego zabawy? Ty też tak możesz. W tej kwestii spróbuj ich naśladować. Równie fajnie sprawdzi się jakaś książka w tematyce Twojego zajęcia. Przeszukaj też blogi albo po prostu porozmawiaj ze znanymi Ci osobami, które też się tym interesują. Z pewnością znajdziesz pomoc.

 

Zamień teorie na działanie

Ten punkt jest mocno powiązany z pierwszym. Czasem miewamy hobby. Które nie wymaga od nas większej aktywności. Jak chociażby uczenie się języków czy czytanie książek. Jeżeli czujesz się w tym wypalony i dopada Cię zniechęcenie spróbuj dodać temu jakiejś dynamiki. Przykłady. Podejmij postanowienie, że od teraz czytasz tylko w parku. Musisz tam przyjść, zagospodarować trochę czasu. Jest aktywność? Jest. Spróbuj wymyślić coś podobnego w stosunku do Twojej pasji.

 

Słuchajcie, te wszystkie działania warto podejmować, jeżeli wiesz, że to Twoja prawdziwa pasja. Jesteśmy tylko ludźmi, nie każde zajęcie musi być z Tobą na zawsze. Znudziło Ci się jedno to przyjdzie drugie. Chyba, że naprawdę kochasz to co robisz, a kryzys jest tylko kryzysem. Wtedy ratuj. Ratuj jak tylko potrafisz!

 

Psst! Jeżeli masz ochotę i czas polub Optymistyczną na fejsie. Będzie mi również miło, gdy zajrzysz na Instagram.

 

Pozdrawiam i życzę pozytywnego dnia!