10 rzeczy, za które polubisz jesień!

jak polubić jesień, jesienna depresja

Nie ma sensu się oszukiwać. Jesień nadeszła! Lato już nie wróci a my musimy przestawić się na ten „jesienny tryb życia”. Wiele osób jesienią popada w nienajlepszy nastrój. Jak wiecie, mnie również to spotkało. Ale nie poddałam się! Szybko wprowadziłam plan naprawczy i z czystym sumieniem mogę powiedzieć – przeszło mi! Sytuacja opanowana, jesienny potwór odszedł w niepamięć. Mnie się udało więc Wam też się uda! Koniec, kropka. Ruszamy do walki w najbardziej pozytywny ze wszystkich możliwych sposobów!

 

Nie ma lepszego rozwiązania niż próba polubienia się z jesienią. Tak, tak. Dziś będziemy szukać pozytywów! Optymistycznie, prawda? Nie chodzi o to, żeby nagle jesień stała się Twoją ulubioną porą roku. A gdzie tam, bez przesady! Chciałabym jednak pomóc Ci dostrzec drobnostki, z których można się cieszyć w tym czasie. Wspólnie znajdziemy coś, co pozwoli Ci polubić jesień! Co  tym myślisz?

 

Nie ma co przedłużać. Oto lista 10 rzeczy, dzięki którym polubisz jesień!

 

1. Jesienne stylówki! Naprawdę lubię jesienne stylizacje! Może nie chodzi mi akurat o luźne i wielkie swetry (chociaż zamierzam tego spróbować!) ale raczej myślę o ślicznych sukienkach w połączeniu z botkami, czarnymi rajstopami i kurtką. Dla Ciebie to może być coś zupełnie innego! Jedno jest pewne: jesień oznacza zmiany w garderobie i to jest powód do radości!

 

2. Rześkie poranki. Jak słowo „zimne” zamienimy na „rześkie” to od razu robi się weselej, jej! No dobra, teraz już serio. Powietrze z rana jest inne o tej porze roku. Chłodne, ale przyjemne. Nie musisz od razu iść biegać o 6.30. Przynajmniej otwórz okno albo wyjdź na balkon. Zachwyć się tym, co jest.

 

3. Długie wieczory. W myśl idei z poprzedniego wpisu, wady zamieniamy na zalety! Długi wieczór może być przyjemny. Poświęć ten czas sobie lub bliskim. Zrelaksuj się albo postaw na rozwój. Zrób co chcesz, w końcu masz tyle czasu!

 

4. Piękne barwy. Cieszmy się nimi, póki jeszcze są. Kolorowe, szeleszczące liście – to jest prawdziwe piękno!

 

5. Dynia! Uwielbiam dynie! Można z niej zrobić dosłownie wszystko! Zupa krem, placuszki, ciasta. No nic tylko jeść. Nie dość, że pyszne, to jeszcze zdrowe. I jak tu nie polubić jesieni?

 

6. Coraz bliżej święta! Haha! Wiem, że to może lekka przesada. Ale jak się pocieszać to na całego! Uwielbiam święta i będę na nie czekać, a co tam. Przyłączysz się? 

 

7. Pachnące świeczki! Długie wieczory to idealny moment, żeby zapalić pachnące świece. Tworzą niezwykły klimat i od razu poprawiają samopoczucie. Wykorzystaj na to jesień!

 

8. Jesienny deszcz. Najlepiej obserwować go z okna, z kubkiem czegoś ciepłego w dłoni. Nawet deszcz może być czarujący! Oczywiście deszcz może Cię zastać gdzieś na zewnątrz. Dlatego zaopatrz się w śliczny parasol. To drobny szczegół, który poprawi samopoczucie!

 

9. Nowe seriale! Standard. To właśnie jesienią pojawia się najwięcej nowości. No i jak tu się nie cieszyć? Odpalaj komputer albo telewizor i wciągnij się w jakąś historię. To pozwoli Ci też na chwilę zapomnieć o codziennych problemach.

 

10. Twój pomysł! Najważniejszy punkt! Jestem pewna, że sam również znajdziesz chociaż jeden powód, dla którego można polubić jesień. Podziel się nim z całym Optymistycznym Teamem w komentarzu!

 

Mam nadzieję, że choć trochę Was przekonałam. Nie ma sensu się samemu dołować. Cieszmy się tym, co jest. A z wad próbujmy robić zalety. W końcu dla chcącego nic trudnego i zawsze znajdzie się jakiś sposób!

 

Życzę Wam pozytywnego dnia!

 

Psst! Nie chcesz przegapić nowości? Polub Optymistyczną na fejsie i zajrzyj na Instagram!