Pozytywne cele na sierpień!

optimist, blog, rules

Zaczynamy sierpień z typowo wakacyjną pogodą! Wspaniale, prawda? Należę do tej grupy osób, którym dopiero przy solidnym upale jest naprawdę ciepło. Dlatego jest idealnie! Wreszcie nie ma powodu, by narzekać. Po prostu nie można tego nie wykorzystać! Pierwszy dzień miesiąca to idealny moment, by postawić przed sobą nowe cele. Co Wy na to, żeby Wasze plany były jak najbardziej pozytywne? No ja myślę, że to dość fantastyczny pomysł. Tak jak w poprzednich miesiącach, dziś przychodzę do Was z propozycją pozytywnych celów!

 

Na czym polega cykl tych wpisów wyjaśniłam już TUTAJ, więc nie chciałabym się teraz powtarzać. Szkoda czasu, mamy tyle cudownych rzeczy do zrobienia w tym miesiącu. To co, gotowi? Zaczynamy!

 

Cel główny – spełnij swoje marzenie!

Ha, w tym miesiącu stawiam przed Wami (i samą sobą!) naprawdę trudne zadanie. Słuchajcie, fajnie jest sobie pomarzyć o różnych sprawach, ale przecież te marzenia same się nie zrealizują. Czas trochę spiąć pośladki i wreszcie zrealizować coś, co do tej pory istniało tylko w naszej fantazji. I nie, tym razem nie będzie gadania o metodzie małych kroczków. Po prostu weź i zrób! Wysil się, zaryzykuj, podejmij decyzję. No dalej, kiedy jak nie teraz? Ja już podjęłam kroki do realizacji swojego marzenia. Jestem zdeterminowana! I mam nadzieję, że ten nastrój udzieli się również Tobie. Zrób to i już. Bez wymówek!

 

Cel 2 – uporządkuj zdjęcia!

Zaskoczeni? Tak czułam. Zdjęcia to moim zdaniem najfajniejsza forma uwieczniania chwil! Miło jest usiąść wieczorem i przejrzeć stare albumy. Fajnie powspominać wakacje podczas oglądania najgłupszych fotek. To naprawdę pozytywnie nastraja! Problem w tym, że często mamy zwyczajny bałagan w folderach ze zdjęciami. Posprzątaj tam. A jeżeli masz ochotę wydrukuj i zadbaj o piękne albumy! Przyznam Wam się szczerze. Mam straszny bajzel w zdjęciach i sama nie wiem jak do tego doszło. Jeszcze dziś popołudniu zamierzam wszystko posegregować a jutro zamawiam albumy. Kiedyś trzeba to zrobić! Czemu nie teraz?

 

Cel 3 – wystrój się!

To taka drobnostka, która bardzo poprawia humor, a nawet pomaga zredukować stres (o czym zresztą pisałam już TUTAJ). To jest coś, co robisz tylko i wyłącznie dla siebie. Olej to, że sąsiadka spojrzy na Ciebie dziwnie, bo przecież jest środek tygodnia a Ty się wystroiłaś jak na niedzielę (swoja drogą, zawsze mnie strasznie bawiło to odświętne ubieranie się tylko w ten dzień). Pamiętaj, że to Twoje życie, Twoje ciało i Twój wygląd. Ty masz się dobrze czuć, nie sąsiadka. Dlatego załóż szpilki, pomaluj oczy i spójrz w lustro. No i przyznaj w końcu, że jesteś piękna! Dla mnie sierpień jest miesiącem loków. Taak, wiem, to niezdrowe dla włosów. Dobrze, ja o tym pamiętam, we wrześniu nie ruszę ich nawet suszarką. A teraz będę czuła się cudownie, bo mam fajne loczki!

 

Drobnostki, prawda? Cała magia polega na tym, że to właśnie takie drobiazgi znacząco wpływają na jakość naszego życia no i oczywiście samopoczucie. W tym miesiącu spróbuj optymizmu i podejmij pozytywne cele. No bo powiedz mi, dlaczego nie?

 

A może macie inne propozycje pozytywnych celów na sierpień? Chętnie się dowiem, piszcie!

 

Pozdrawiam i życzę Wam pozytywnego dnia!

 

Inne wpisy z tego cyklu: maj, czerwiec, lipiec

 

Psst! Ciągle czujesz niedosyt? Polub Optymistyczną na fejsie i zafunduj sobie codzienną dawkę optymizmu! A jeżeli chcesz sprawdzić, jak idzie mi realizacja pozytywnych celów zapraszam na Instagram!